Warhammer Age of Sigmar

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Warhammer Age of Sigmar to figurkowa gra bitewna wyprodukowana przez Games Workshop, która symuluje bitwy między armiami za pomocą miniaturowych figurek. Grę możemy rozgrywać na stole domowym, czy podłodze, jednak producent zapewnia dostęp również do specjalnych mat do gry.

Aby gracze poczuli klimat gry, towarzyszy jej również ciekawa historia, natomiast teren bitwy warto ozdobić modelami i materiałami przedstawiającymi budynki, ruiny i inne elementy terenu dla większej immersji.

Gracze na zmianę wykonują szereg działań za pomocą swoich modeli: poruszanie się, szarżowanie, strzelanie z broni dystansowej, walka i rzucanie magicznych zaklęć; których wyniki są zazwyczaj określane przez rzuty kostką. Oprócz samej gry, duża część Age of Sigmar poświęcona jest hobby polegającemu na kolekcjonowaniu, składaniu i malowaniu miniaturowych figurek z gry.

Age of Sigmar to gra osadzona w klimatach fantasy, inspirowana seriami J.R.R. Tolkiena i Michaela Moorcocka. Armie gracza walczą za pomocą średniowiecznej broni i rzucają magiczne zaklęcia, a wojownicy to mieszanka ludzi i fantastycznych stworzeń, takich jak elfy, krasnoludy i orki.

Age of Sigmar jest duchowym następcą wycofanej gry Warhammer Fantasy Battle, po wycofaniu akcji w 2015 roku. Z tego powodu gra zawiera wiele takich samych postaci, motywów i modeli jak jej poprzedniczka.