Warhammer 40000

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-34 z 34 pozycji

Aktywne filtry

Warhammer 40,000 jest to strategiczna figurkowa gra bitewna o rozległym tle fabularnym, zakładająca rozgrywkę dla dwóch, lub więcej graczy przy użyciu miniaturowych modeli pojazdów, żołnierzy i innych obiektów, opracowana przez brytyjskie studio Games Workshop.

Poprzez Warhammer 40,000 określane jest również całe fikcyjne uniwersum opisane przez twórców na potrzeby gry. Jest to ponury świat w odległej przyszłości, targany brutalnymi konfliktami. Jednymi z jego głównych bohaterów są Space Marines – monolityczni, nadludzko sprawni wojownicy, wyznający podobny do średniowiecznego kodeksu rycerskiego etos, strzegący Imperium – ogromnego, galaktycznego państwa ludzkości.

Warhammer 40,000 jest osadzoną w realiach science-fiction figurkową grą bitewną, jej odpowiednik Warhammer Age of Sigmar fabularnie został osadzony w świecie fantasy, pełnym magii, rycerzy i baśniowych stworów.

Fabuły obydwu gier łączy m.in. wątek pradawnej, dawno wymarłej cywilizacji Slann, która miała dać początek istnieniu większości późniejszych inteligentnych ras.