Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Wamod OD16 WAMOD16 - Fluid maskujący

8,39 zł

Wamod OD16

8,39 zł
Ilość

W magazynie

bb1d223538fa22f5e4da0a421a1dc6b9.jpg

Wamod OD16 WAMOD16 - Fluid maskujący

Płyn maskujący (nazywany czasami potocznie „maskolem”) o niebieskiej barwie i średnio-gęstej konsystencji, który został umieszczony w pojemniku z  tworzywa sztucznego o kwadratowej podstawie i objętości 35 ml. Prezentowana substancja jest przede wszystkim przeznaczona do tworzenia tymczasowych osłon powierzchni modelu plastikowego w czasie malowania pędzlem albo aerografem.

Można go nakładać za pomocą gąbki, patyczka z bawełnianym zakończeniem albo pędzla. Przy pewnej dozie umiejętności można też zastosować plastikowy lub metalowy aplikator. Producent deklaruje, że prezentowany płyn maskujący nie wchodzi w interakcję z farbami na które został nałożony, jak również nie uszkadza drobnych elementów modelarskich.

Sygnalizuje również, iż po całkowitym wyschnięciu tworzy delikatną i elastyczną błonę, którą po zakończeniu prac malarskich można stosunkowo łatwo zerwać. Warto dodać, że im bardziej pofałdowana albo nierówna powierzchnia na którą prezentowany płyn jest aplikowany, tym bardziej zaleca się nałożenie kilku jego warstw. Zabieg ten ułatwi późniejsze zdejmowanie. Bez problemów można nim również zasłaniać powierzchnie modelu, działając razem z modelarską taśmą maskującą albo nakładać go na nią. W przypadku nadmiernego zgęstnienia płynu, zaleca się dodanie wody destylowanej w umiarkowanej ilości.

Natomiast przed użyciem zaleca się jego dobre wymieszanie. Okaże się użyteczny na przykład przy malowaniu owiewek kabiny pilota czy wszelkich innych elementów przezroczystych. Przyda się również przy nakładaniu kamuflażu wielobarwnego, na przykład na brytyjskich, radzieckich czy niemieckich samolotach z okresu II wojny światowej albo niemieckich pojazdach pancernych z lat 1942-1945.

Można się również pokusić o maskowanie nim elementów figurek (zwłaszcza twarzy czy dłoni) w dowolnej skali. Innym, chociaż nietypowym zastosowaniem, jest wykorzystanie go jako względnie solidnego, ale nietrwałego spoiwa pomiędzy elementami modelu plastikowego.

80d50cd89c72fff03a491f6ab7975468.jpg